Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

 FOTO/ U shpallën kampionë në Mal të Zi, Maqedoni dhe Kosovë, Tirana mesazh skuadrave shqiptare

Shkruar nga NEWSPORT
 FOTO/ U shpallën kampionë në Mal të Zi, Maqedoni dhe
Deciq - Struga - Ballkani

Deçiq i Tuzit shkroi historinë, teksa fitoi titullin në Malin e Zi për këtë sezon. Një sukses i jashtëzaonshëm për ekipin shqiptarë, që dominoi ndaj kundërshtarëve në kampinatin malazez.

Ndërkohë Struga bëri “ligjin” në Maqedoni, teksa fitoi për herë të dytë radhaz titullin kampion. Edhe Ballkani në Kosovë koleksionoi trofeun e 3-të rresht të kampionatit në Kosovë, duke shkruar emrat e tyre me “germa të arta” në historinë e futbollit.

Tirana ka bërë një postim pikërisht për ta, teksa u ka uruar për titujt e fituar. Ndër të tjera bardheblutë iu urojnë që të shkojnë sa më gjatë në rrugëtimin e tyre në kompeticionet europiane.

 FOTO/ U shpallën kampionë në Mal të Zi, Maqedoni dhe
Postimi i Tiranës në rrjetet sociale

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga