Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Lëvizje trajnerësh në Serie A, Gatusso dhe De Zerbi ndryshojnë skuadër

Shkruar nga NEWSPORT
Lëvizje trajnerësh në Serie A, Gatusso dhe De Zerbi

Lëvizje trajnerësh në Serie A për sezonin e ri. Roberto De Zerbi, trajneri aktual i Sasuolos pritet të largohet gjatë merkatos së verës. De Zerbi po bën një punë të shkëlqyer me Sasuolon duke e afruar me zonën europiane, ndërsa është në bisedime të avancuara me Shakhtar Donetsk. Skuadra ukrainase i ka ofruar një kontratë deri në 2023 dhe De Zerbi ka pranuar këtë ofertë

Ndryshim pankine edhe për Gatusson që do të largohet nga Napoli në fund të sezonit. Fiorentina ka nevojë për një emër të ri dhe Gatusso është i pari në listë. Bisedimet kanë nisur dhe në merkaton e verës pritet të vijë edhe zyrtarizimi.

Tags:

SERIA A BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga