Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Southampton shkëlqen ndaj Cityt, 2 supergola në 45 minutat e para

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Southampton shkëlqen ndaj Cityt, 2 supergola në 45 minutat e

Carabao Cup po zhvillon dy takimet e radhës, ku vëmendja është zhvendosur e gjitha në takimin mes Southampton dhe Manchester Cityt, ku pjesa e parë është mbyllur me rezultatin surprizë 2-0. Ndërkohë që takimi tjetër mes Nottingham dhe Wolves është mbyllur me shifrat 1-0.

Dy golat e Southampton u realizuan nga Mara dhe Djenepo, në minutat e 23’ dhe 28’. Guardiola duket që nuk i kishte bërë mirë llogaritë ku ka aktivizuar shumë lojtarë nga formacioni i dytë. 45 minutat e dyta duket që do ndezin një garë të fortë për të rikuperuar golat e pësuar.

Golat:

Goli i Mara

 Goli i Djenepo

Gol i Boly/ Nottingham - Wolves 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga