Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Superliga e Kosovës/ Ballkani i Ilir Dajës nuk ndalet, 2 gola për kreun. 3 pikë edhe për Llapin

Shkruar nga NEWSPORT
Superliga e Kosovës/ Ballkani i Ilir Dajës nuk ndalet, 2 gola për

Ballkani i Ilir Dajës pavarësisht pjesmarrjes në Conference League dhe ngarkesës fizike që kanë lojtarët sërish nuk ka skuadër që i ndal. Ditën e sotme kanë zhvilluar edhe sfidën e javës së dytë të superligës së Kosovës, teksa kanë siguruar 3 pikëshin e radhës.

Ndaj Feronikelit arritën të shënonin 2 gola. Fillimisht ishte Albin Berisha në minutën e 45-të që tundi rrjetën e kundërshtarëve, ndërsa në minutën e 67-të të pjesës së dytë do të dyfishonte shifrat Ramush Ramadani.

Pas kësja fitoreje Ballkani shkon në kuotën e 6 pikëve pas dy javëve kampionat. Ndërkohë në sfidën tjetër Llapi ka arritur të triumfojë ndaj Dukagjinit me shifrat 3-0. Blakcori 69-të, Hyseni 78-të dhe Selimi 88-të do të ishin autorët e golave në këtë takimm duke marrë edhe pikët e para për këtë sezon.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga