Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Play-Off/ 4 ekipe me mision “Superiore”, mësoni sfidat e sotme të Kategorisë së Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Play-Off/ 4 ekipe me mision “Superiore”, mësoni sfidat e sotme
Vora

Përveç Elbasanit edhe Bylisit të cilat u ngjitën në Superiore si vendi i parë dhe i dytë, 4 ekipe të tjera janë në garë për “Play Off”, me shpresën që do të sigurojnë një biletë për elitë.

Flamurtari do të presë në shtëpi skuadrën e Korabit. Një sfidë mjaft interesante, me vlonjatët që e mbyllën kampionatin në vendin e 3-të, ndërsa dibranët në vendin e 6-të.

Në krahun tjetër, Apolonia do të luajë në transfertë përballë Vorës. Edhe kjo pritet të jetë një ndeshje mjaft e bukur, pasi është mundësia e fundit për skuadrat që të afrohen me Superioren.

Fituesi i çiftit të parë do të ndeshet më pas me fituesin e të dytit, dhe triumfatori i këtyre 4 ekipeve do të ndeshet më pas përballë Laçit. Teksa, këto dy sfida do të luhen paralel, duke nisur nga ora 15:00.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga