Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Lajme të këqija për Bayern, ylli kanadez mund të humbas botërorin

Shkruar nga NEWSPORT

Ylli kanadez Alphonso Davies pësoi një "mavijosje kraniale" duke marrë një goditje në fytyrë gjatë takimit me Dortmund. Barazimi 2-2 i Bayern kundër Borussia Dortmund të shtunën nuk përfundoj ashtu siç duhet për kanadezin. Bayern foli për situatën e 21-vjeçari nga Edmonton, pasi nuk ka një afat kohor për kthimin e tij.

Ndërkohë, Davies publikoi një video të shkurtër në Instagram.

“Unë thjesht dua të them faleminderit të gjithëve për mesazhet e bukura dhe mezi pres të rikthehem së shpejti në fushë. Faleminderit”.

 

Bellingham u shfaq në mediat sociale pas ndeshjes, duke iu referuar Davies për dëmtimin: “Kërkoj ndjesë për përplasjen Alphonso Davies. Shpresoj të ndiheni më mirë sa më shpejt të jetë e mundur”. Me Kupën e Botës që pritet muajin e ardhshëm, shëndeti i Davies do të jetë një shqetësim për John Herdman. Trajneri kanadez tashmë po pret rikthimin në lojë të mesfushorit të Toronto FC, Jonathan Osorio, pasi goditi me bërryl në kokë në një ndeshje në mes të korrikut në Çikago.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga