Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Egnatia 'surprizohet' në shtëpi, Martini merr fitoren e parë pas rikthimit tek Teuta

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Egnatia 'surprizohet' në shtëpi, Martini merr fitoren

EGNATIA 0-1 TEUTA (Fili 61')

Egnatia është surprizuar në shtëpi teksa është mposhtur me rezultatin 0-1 nga Teuta. Durrsakët arritën të merrnin një 3 pikësh mjaft të vlefshëm përballë kryesuesve të kampionatit.

Me këtë fitore skuadra e Teutës renditet në vendin e 7-të me 8 pikë, teksa Egnatia mbetet në vendin e parë duke pritur ndeshjet e ndjekësve më të afërt.

Kategoria Superiore: Java e 7-të

Stadiumi: Demrozi Stadium

Arbitër: Enea Jorgji

FORMACIONET ZYRTARE:

Egnatia: Sherri, Fangaj, Malota, Xhemajli, Memolla, Aleksi, Zejnullai, Fernando, Spahiu, Isgandarli, Paulauskas. Trajner: Edlir Tetova

Teuta: Dema, Kruja, Qaqi, Jazxhi, Gjinollari, Kotobelli, Daja, Beqja, Fili, Demirçani, Daci. Trajner: Edi Martini

Komenti minutë pas minute:

90+5' Perfundon sfida

81' Egnatia tenton golin e barazimit nga goditja e denimit

61' GOOOOOOL!!!! Fili kalon Teuten ne avantazh.

56' Egnatia shume prane golit, por topi shkon ngjitur me shtyllen

46' Starton pjesa e dyte e sfides

45+2' Egnatia dhe Teuta mbyllin në "paqe" 45-minutat e para

34' Zejnullai ne kerkim te golit per Egnatian, por goditja ishte qendrore dhe e lehte per tu pritur nga portieri i Teutes

10' Egnatia pranë goli, portieri Dema reagon mjaft mirë

1' Rrogozhinasit presin në shtëpi 'mbretëreshën', nis sfida Egnatia - Teuta

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga