Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nga një mungesë për secilën skuadër, formacionet e mundshme të “finales” së parakohshme Egnatia – Vllaznia

Shkruar nga NEWSPORT
Nga një mungesë për secilën skuadër, formacionet e

Egnatia – Vllaznia është gjysmëfinalja e ditë së sotme që do të luhet në orën 15:00. Një “finale” e parakohshme mes dy ekipeve në Kupën e Shqipërisë që do të sfidohen në “Egnatia Area” për fitoren.

Rrogozhinasit do të kërkojnë fitoren për të tentuar për t ëdytin vit radhaz trofeun,  ndërsa nga krahu tjetër Vllaznia e ka fituar 2 herë në 3 vitet e fundit. Në Rrogozhinë pritet një ndeshje emociounuese dhe shumë e luftuar.

Të dy trajnerët për këtë takim do të kenë nga një mungeë. Për Edlir Tetovën do të mungojë Arbenit Xhemajli, ndërsa na krahut tjeër Qatip Osmani nuk llogarit shërbimet e Geralb Smajlit.

Formacionet e mundshme:

Egnatia: Sherri, Fangaj, Malota, Dylis, Ndreca, Aleksi, Fernando, Zejnullai, Spahiu, Montenegro, Ibrahimogru. Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Qarri, Sala, Stojanovic, Juriç, Hakaj, krymi, Alivoda, Boshnjaku, Mala, Balaj, Gruda. Trajner: Qatip Osmani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga