Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

2 rikthime te Tirana dhe 3 mungesa te Kukësi, Fagu e Devolli ‘skicojnë’ formacionet

Shkruar nga NEWSPORT
2 rikthime te Tirana dhe 3 mungesa te Kukësi, Fagu e Devolli

Kukësi dhe Tirana do të përballen mes tyre në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, takim që do të startojë në orën 15:00. Një duel mjaft i rëndësishëm për të dyja ekipet që kërkojnë t;i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni.

Për këtë sfida ka lajme të mira për Erbim Fagun. Te kryeqytetasit ka rikthime të rëndësishme, teksa Filip Najdovski dhe Patrick kanë kaluar dëmtimet dhe ndaj verilindorëve do ta nisin si titullarë.

Ndërkohë situata te Kukësi i Bledar Devollin është e kundërta. Te verilinodrët ka mungesa të rëndësishme. Kleandro Lleshi, Selita dhe Murati do të mungojë për shkak dëmtimesh. Kjo i aka vështirësuar trajnerit gjirokastrit punën për të zgjedhur 11-shen titullare.

Formacionet e mundshme:

Kukësi: Tafas, Duka, Zhongo, Lala, Reçi, Mingos, Lamçe, Salami, Hasaj, Beshiraj, Solodovnikov. Trajner: Bledar Devolli

Tirana: Kozi, Lulaj, Najdovski, Hoxhallari, Haxhiu, Deliu, Lushkja, Përgjoni, Abazaj, Latifi, Patrick. Trajner: Erbim Fagu

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga