Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Një kryevepër i jep 3 pikë Dinamos, "Blutë" mposhtin Teutën dhe parakalojnë Tiranën e Skënderbeun

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Një kryevepër i jep 3 pikë Dinamos, "Blutë"

Dinamo City 1-0 Teuta

(Denisson 93')

Superiore: Java 27 (E prapambetur)

Stadiumi: Air Albania

Arbitër: Eldorjan Hamiti

Formacionet zyrtare:

Dinamo City (4-2-3-1): Sali; Meksi, Hoxha, Behiratçe, Lorran; Smaçi, Goudiaby; Marku, Qefalija, Denisson; Zabërgja. Trajner: Dritan Mehmeti

Teuta (3-4-2-1): Vata; Jazxhi, Gjini, Korobelli; Kruja, Daja, Beqja, Gjinollari; Peposhi, Lloci; Daci. Trajner: Edi Martini

Komenti minutë pas minute:

90+7' Përfundon ndeshja.

90+3' GOL! Kryevepër e Denisson i cili i jep avantazhin Dinamos. (VIDEO)

75’ Denison niset me shpejtësi drejt zonës, Jazxhi e ndal mrekullisht duke i mohuar një mundësi për të rrezikuar portën.

66’ Smaçi provon nga një distancë e largët dhe topi devijohet, por Vata pret në pozicion. (VIDEO)

64’ Zabërgja godet nga distanca, por topi ndalet nga mbrojtja durrsake.

54’ Kruja harkon në zonë për Beqjen, gjuajtja e tij me kokë shkon në duart e Salit. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+3' Mbyllet pjesa e parë.

37' Edmir Sali i jashtëzakonshëm, pret edhe penalltinë e përsëritur. (VIDEO)

37' PENALLTI! Peposhi godet, pret Sali dhe Lloci e shtyn topin në rrjetë. Por, goditja do të përsëritet pasi lojtarët ishin futur në zonë. (VIDEO)

21' Krosim i lartë dhe Gjini godet me kokë drejt duarve të Salit.

13' Jazxhi gjuan fluturimthi nga distanca e largët, por kontrollon portieri Sali.

2' Teuta e nis me gol, por Gjinollari kapet në pozicion jashtë loje. (VIDEO)

1' Fillon ndeshja në "Air Albania", skuadrat duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga