Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Luhet paralelisht në Kukës dhe Rrogozhinë, formacionet zyrtare të dy gjysmëfinaleve të Kupës

Shkruar nga NEWSPORT
Luhet paralelisht në Kukës dhe Rrogozhinë, formacionet zyrtare

Në orën 15:00 do të luhen dy gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Kukësi do të përballet me Tiranën në “Kukës Arena” dhe Egnatia do të presë në “Egnatia Arena” skuadrën e Vllaznisë.

Takime shumë të rëndësishme, ku ekipet do të kërkojnë fitoren për të qenë më afër finales së madhe. Trajnerët kanë skicuar formacionet me të cilat do të zbresin në fushën e lojës.

Formacionet zyrtare të dy sfidave:

Kukësi: Tafas, Lamce, Reci, Zhongo, Hasaj, Mingo, Duka, Beshiraj, Salami, Lala, Solodovnicov. Trajner: Bledar Devolli.

Tirana: Kozi, Lulaj, Najdovski, Jonuzi, Latifi, Haxhiu, Përgjoni, Jaku, Deliu, Hoxhallari, Patrick. Trajner: Erbim Fagu.

 

Egnatia: Sherri, Francois, Aleksi, Montenegro, Medeiros, Ndreca, Maloti, Zejnullai, Frangaj, Spahiu, Ibrahimoglu. Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Qarri, Juric, Krymi, Gruda, Sala, Balaj, Boshnjaku, Mala, Hakaj, Stojanovic, Alivoda. Trajner: Qatip Osmani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga