Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Si të ndalim Messin? Valverde: Nuk e di, është e pamundur

Shkruar nga NEWSPORT
Si të ndalim Messin? Valverde: Nuk e di, është e pamundur

Lionel Messi është një nga sulmuesit që gjithmonë u ka krijuar shumë probleme mbrojtjeve kundërshtare. Cilësitë e tij dhe magjia që ai bën me topin në këmbë ka bërë me “dhimbje koke” mbrojtësit, por edhe mesfushorët.

Njeri prej tyre është edhe Federico Valverde. Ky i fundit është i grumbulluar me Uruguain, teksa do të luajë kundër Argjentinës së Messit dhe Bolivisë. Pikërisht lojtasri i Realit foli edhe për kampionin e botës, teksa theksoi se është e pamundur ta ndalësh atë lojtarë.

 Si mund të ndalësh Messin? “Nuk e di, nuk mund ta ndalja kurrë. Kam luajtur shumë ndeshje kundër Messit  kur ishte te Barcelona dhe Casemiro ishte gjithmonë arma që mund të merrej me Leon. Duhet ta respektojmë sepse është një nga më të mirët në botë”, ka theksuar mesfushori i Realit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga