Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Përjetësisht me ty Shqipëri”, Tifozat Kuq e Zi njoftojnë anëtarët për detajet e ndeshjes me Çekinë

Shkruar nga NEWSPORT
“Përjetësisht me ty Shqipëri”, Tifozat Kuq e Zi

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e sotme një nga ndeshjet më të rëndësishme. Kombëtarja jonë do të përballet me Republikën Çeke në stadiumin “Air Albania” duke nisur nga ora 20:45.

Si gjithnjë prezent në këtë sfidë do të jenë edhe tifogrupi Tifozat Kuq e Zi apo siç njihen “TKZ”. Tifogrupi i krijuar në vitin 2003, me anë të një postimi në faqen zyrtare njofton anëtarët për vendtakimin para ndeshjes, si dhe detajet e nisjes drejt stadiumit.

“Të dashur anëtarë,

Tashmë, si zakonisht, vendtakimi përpara ndeshjes së sotme do të jetë tek Lulishtja “Vëllezërit Frashëri” (përballë Piramidës) në krah të Bar “Ëest”, Tiranë.

Do të jemi aty që nga ora 15:00 dhe nisja për në stadium në grup do të bëhet në orën 18:00.

Përjetësisht me ty Shqipëri! ”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga