Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ AF Elbasani “plaçkit” në Kategorinë e Parë, firmos me mesfushorin e njohur

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ AF Elbasani “plaçkit” në Kategorinë e

AF Elbasani kërkon që sezonin e ardhshëm të sigurojë ngjitjen në Kategorinë e Dytë dhe që diçka e tillë të arrihet, drejtuesit kanë nisur me afrimin e lojtarëve cilësorë që do të bënin diferencën.

Drejtuesit elbasanas kanë menduar të “plaçkisin” në Kategorinë e parë, teksa i kanë “rrëmbyer” Turbinës mesfushorin e njohur. Burime të besueshme për “Newsport” bëjnë me dije se Gëzim Hyska, ka firmosur me skuadrën e Kategorisë së Parë. Hyska ka nënshkruar kontratën për deri në qershor të vitit 2023 dhe në këtë mënyrë do të mbajë veshur fanelën e verdhë për pjesën e mbetur të sezonit.

25-vjeçari sjell kështu eskperiencë për Elbasanin, pasi në të kaluarën pa luajtur edhe për llogaritë e Butrintit, Erzenit, Orikut, Burrelit, Bylisit dhe Dinamos.

Mesfushori do të bashkohet ditën e hënë në stërvitje me skuadrën e re, për të nisur kështu edhe përgatitjet për pjesën e mbetur të sezonit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga