Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

2 ndeshje pa fitore, Tirana para Kukësit: Pa vuajtje, s’ka fitim

Shkruar nga NEWSPORT
2 ndeshje pa fitore, Tirana para Kukësit: Pa vuajtje, s’ka fitim

Tirana do të udhëtojë në transfertë ku do të përballet me Kukësin ditën e shtunë në kuadër të javës së 22-të të Superiores. Ndeshja e orës 13:30 vë përballë dy ekipe që kërkojnë me çdo kusht pikët. Bardheblutë vijnë pas 2 rezultateve zhgënjyese ndaj Teutës dhe Skënderbeut që ka ulur sërish moralin në skuadër.

Klubi ka publikuar në rrjete sociale pamjet nga stërvitja e sotme, të cilat i shoqëron me diçiturën, “Pa vuajtje, s’ka fitim”, si për të simbolizuar gjendjen aktuale që po kalon ekipi.

Nën drejtimin e trajnerit Julian Ahmataj, grupi ka vijuar me seancën e rradhës stërvitore. Ndaj Kukësit mungesë do të jetë Erjon Hoxhallari i cili u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa portieri Leon Kozi është lënë pushim sot për arsye gripale.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga