Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VOLEJBOLL FEMRA/ Derbi i parketit vishet bardheblu, vajzat e Tiranës mposhtin Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
VOLEJBOLL FEMRA/ Derbi i parketit vishet bardheblu, vajzat e Tiranës

Është luajtur ditën e sotme derbi mes Tiranës dhe Partizanit për volejbollin e femrave në Farie Hoti në orën 19:00 për javën e dytë të ligës Gjergj Kastrioti. Vajzat bardheblu kanë fituar bindshëm me rezultatin 3-0 me sete.

Derbi i parketit vishet kështu me ngjyrat bardheblu dhe ekipi i Tiranës merr vendin e dytë në grupin A me tre pikë, aq sa edhe Partizani. Vendi i parë i takon ekipit të Skënderajt që fitoi 3-0 ndaj M Technologie që mban vendin e fundit me 0 pikë.

Ndeshja e rradhës për Tiranën është pikërisht ndaj vendit të fundit ndërsa Partizani sfidon Skënderajn e vendit të parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga