Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ “Vrasës” para porte, Rey Manaj shënon golin e 18-të sezonal

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ “Vrasës” para porte, Rey Manaj shënon golin e

Rey Manaj nuk ka të ndalur në Turqi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ia ka dalë të shënojë një tjetër “perlë” në kampionatin turk me skuadrën e Sivasspor.

Lushnjari ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës në minutën e 69-të të sfidës që Sivasspor po luan në shtëpi me Pendikspor. 27-vjeçari u tregua një “vrasës" para porte, teksa çoi topin në fundin e rrjetës së kundërshtari për të çuar kështu shifrat në 3-1 për ekipin e tij.

Kujtojmë se Manaj po zhvillon një sezon fantastik në Turqi dhe tashmë arrin në kuotën e 18-të golave sezonal me skuadrën e Sivasspor. VIDEO 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga