Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vëmendja në “Air Albania”, Dinamo – Teuta përplasin “brirët” për “Final – Four”

Shkruar nga NEWSPORT
Vëmendja në “Air Albania”, Dinamo – Teuta

Dinamo dhe Teuta do të zbresin në fushë e lojës ditën e sotme. Ekipet do të duhet të sfidohen në kuadër të javës së 27-të, sfidës së prapambetur, e cila do të startojë në orën 18:00. Një duel mjaft i rëndësishëm mes të dyja skuadrave që kërkojnë fitoren për të vazhduar me rezultatet pozitive.

Si Dinamo ashtu dhe Teuta vijnë pas fitoreve në javën e 29-të, ku triumfuan respektivisht ndaj Skënderbeut dhe Tiranës. Ekipi i Dritan Mehmeti synon fitoren në “Air Albania” për t’u ngjitur në “Final – Four”, teksa aktualisht janë vetëm 1 pikë larg vendit të 4-të në klasifikim.

Ndërkohë nga krahu tjetër durrsakët e Edi Martinit kanë detyrim fitoren për të tentuar pse jo “Final – Four”. Aktualisht ndodhen në vendine 7-të me 34 pikë, 6 më pak se Skënderbeu i vendit të 4-të.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga