Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Te Kosova i vendosin "duart në kokë", Rashica gabon nga 2 metra larg, mbyllet në barazim ndeshja me Izraelin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Te Kosova i vendosin "duart në kokë", Rashica gabon

Izrael 1-1 Kosova

Kualifikuese Euro 2024

Faza e Grupeve. Ndeshja e parë

Stadiumi: Bloomfield

Formacionet zyrtare:

Kosova (4-3-3): Muric; Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada; Muslija, Dresevic, Celina; Zhegrova, Muriqi, Rashica. Trajner: Alain Giresse

Izraeli (4-3-3): Glazer; Dasa, Shlomo, Vitor, Leidner; Gloukh, Lavi, Pretez; Haziza, Weissman, Solomon. Trajner: Alon Hazan

Komenti minutë pas minute:

90+4' Mbyllet ndeshja.

93' Te Kosova i vendosin "duart në kokë", Rashica gabon nga 2 metra larg

90' E pabesueshme, Vedat MURIQI pengohet në zonë por gjyqtari nuk pyet as për VAR, s'ka penallti për Kosovën

84' Arbër ZENELI "flirton" me golin, Kosova kërkon me çdo kusht fitoren

61' Aksion model i Kosovës, Muriqi pason me finte për Rashicen ne zonë i cili shtron një top për Celinën në kufij të 16-metërshit por goditjen e tij e ndal portieri kundershtar.

56' Mbrojtja dardane i hap rrugën izraelitëve, Kosova pëson golin e barazimit

49' Milot RASHICA shënon golin e dytë por VAR prish festën e dardanëve

46' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

36' Pllakos heshtja në Izrael, KOSOVA kalon në avantazh, RASHICA bën kund%rshtarin të dërgojë topin në rrjetën e tij

32' Goditja e pare nga Kosova, Edon Zhegrova provon mekokë por qendrore për portierin.

25' Në vështirësi Kosova, Izraeli afrohet sërish me goli, Dardanë shpëtojnë për "një fije"

4' Gabim në mbrojtje nga Kosova, Izraeli afrohet në zonë dhe godet por pret në dy kohë Muric.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga