Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Spektakël dhe gola, Tirana nuk ia del të "thyejë" Teutën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Spektakël dhe gola, Tirana nuk ia del të

TEUTA 2-2 TIRANA (Fili 10', Gjinollari 18') / (Hasani 3', Najdovski 58')

Teuta i ka rrëmbyer në ndeshjen e sotme një pikë mjaft të rëndësishme Tiranës. Sfida e sotme e zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana” përfundoi 2-2.

Ishin kryeqytetasit që dolën të parët në avantazh me Florent Hasanin, por Teuta gjeti forcën dhe arriti të përmbyste me Filin dhe Gjinollarin duke mbyllur pjesën e parë 2-1 në favor të durrsakëve.

Me nisjen e pjesës së dytë Tirana rriti presionin duke shënuar me Najdovskin golin e barazimit për 2-2. Por që pas golit të katërt të sfidës, nuk ndryshoi asgjë.

Kishte raste të shumta, por të pa konkretizuara. Kështu Teuta merr një pikë të vlefshme, teksa Tirana lë 2 të tilla.

Kategoria Superiore: Java e 2-të

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Olsid Ferataj

Formacionet zyrtare:

Teuta (4-4-2): Dema; Kotobelli, Jazxhi, Iljazi,Kruja; Peposhi, Beqja, Arifi, Gjinollari; Demirçani, Fili. Trajner: Diego Longo

Tirana (4-3-3): Lika; Doka, Najdovski, Hoxhallari, Përgjoni; Hila, Jonuzi, Deliu; Hasani, Abazaj, Latifi. Trajner: Orges Shehi

Komenti i ndeshjes minut pas minute:

88' Kaina krijon iluzion goli, Tirana kërkon përmbysjen

58' Gooooool!!!! Najdovskiiiii barazon në 2-2

51' Arifi lëviz mjaft mirë me topin dhe godet, por topi shkon jashtë

48' Tirana provon përsëri, por goditja e Abazaj ndalet përsëri nga portieri Dema

48' Jonuzi tenton, por Dema i gatshëm

-Starton pjesa e dytë e sfidës

-Përfundon pjesa e parë e sfidës

18' Gooooool!!!! Gjinollari përmbys ndeshjen, Teuta 2-1 Tirana

13' Fili pranë golit të përmbysjes

10' Gooooool!!!! Fili barazon sfidën nga 11-metërshi

3' Gooooool!!!! Hasani kalon Tiranën në avantazh

2' Kotobelli tenton nga goditja e dënimit, por topi shkon mbi traun e portës

1’ Starton sfida në stadiumin “Niko Dovana”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga