Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skocia nuk fal, tripletë ndaj Ukrainës dhe rrëmben vendin e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skocia nuk fal, tripletë ndaj Ukrainës dhe rrëmben vendin
Skocia ka arritur të fitojë me rezultatin 3-0 kundër Ukrainës, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Skocezët s'e kanë diskutuar në asnjë moment triumfin duke marrë 3 pikë të rëndësishme në Grupin 1 të Ligës B. Pjesa e parë ka përfunduar me rrjeta të paprekura. Ndërsa në të dytën përfaqësuesja e Skocisë u tregua e jashtëzakonshme duke realizuar në minutat 70'-të, 80'-të dhe 87-të. Mçgin çeli rrugën e golave teksa shënoi të parin, i pasuar më tej nga Dykes. Ishte sërish ky i fundit që vulosi fatin e kësaj sfide që startoi në orën 21:00. Pas këtij takimi, Skocia ngjitet në vendin e parë me 9 pikë, i ndjekur nga Ukraina me 2 pikë më pak. Irlanda ndodhet në vendin e tretë, kurse Armenia në të fundit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga