Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Skënderbeu "likuidon" Partizanin, "Ujqërit" mposhtin "Demat" dhe ngjiten në vendin e dytë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu "likuidon" Partizanin, "Ujqërit"

SKËNDERBEU – PARTIZANI 1 - 0 (Rashica 82')

Partizani është mposhtur në transfertën e sotme përballë Skënderbeut. Një ndeshje në të cilën dominuan “Demat”, por ata që gjetën golin ishin korçarët. Skënderbeu gjeti rrugën e rrjetës me anë të Rashicës në minutën e 82’ të sfidës, me këtë të fundit që shënoi nga 11-metërshi.

Një fitore mjaft e rëndësishme për korçarët të cilët me këtë 3 pikësh ngjiten në vendin e 2-të të renditjes me 12 pikë të grumbulluara, ndërsa ‘të kuqtë’ mbeten në vedin e katërt me 8 pikë.

Abissnet Superiore, java e 7-të

Stadiumi: Skënderbeu

Arbitër: Florjan Lata

Formacionet zyrtare:

SKËNDERBEU: Alia, Ramos, Prençi, Rabiu, Frashëri, Reçani, Gerço, Shaqe, Liço, Rashica, Nikaj, Trajner: I. Gvozdenoviç

PARTIZANI: Hoxha, Atanaskoski, Bytyçi, Sota, Zekolli, Maget, Mehmeti, Taipi, Grezda, Cara, Bintsuka. Trajner: Z. Zekiç

Komenti minutë pas minute:

82' GOOOOOOL!!! Rashica kalon Skënderbeun në avantazh

65' Pritje që vlen sa një gol, Marco Alia bëhet "makthi" i Partizanit

46' Fillon pjesa e dytë.

45+2' Përfundon pjesa e parë 0-0

45+2 Partizani pranë golit, Alia kryen një super pritje

21' Partizani 'flirton' me golin, "Demat" në kërkim të avantazhit

7' Skënderbeu për pak sa nuk shënon autogol.

1’- Starton sfida në Korçë, Skënderbeu dhe Partizani “kokë më kokë” për 3 pikët

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga