Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Partizani vazhdon 'vesin', të kuqtë mposhtin Teutën në 'frymën e fundit' dhe i bëjnë presion Egnatias

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Partizani vazhdon 'vesin', të kuqtë mposhtin

Teuta 0-1 Partizani

Abissnet Superiore: Java 10

Stadiumi: Arena e Demave

Arbitër: Olsid Ferataj

Formacionet zyrtare:

Teuta: Dema, Kotobelli, Jazxhi, Qaqi, Beqja, Karabeci, Daja, Kruja, Gjinollari, Daci, Fili. Trajner: Edi Martini

Partizani: Hoxha, Zekolli, Bytyçi, Preka, Atanaskoski, Mehmeti, Maguette, Rrapaj, Taipi, Cara, Bintsouka. Trajner: Arbër Abilaliaj

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

92' Albers Keko ndez festën, Partizani në avantazh.

81' Harkim i rrezikshëm i Rrapajt drejt Maguette dhe Mensah, por Dema del dhe largon topin.

70' Sërish Endri Dema, gardiani i Teutës ndal goditjen e Mehmetit.

61' I pakalueshëm Endri Dema! Pret në dy kohë gjuajtjet e Partizanit.

45' Nis pjesa e dytë.

45+1' Mbyllet pjesa e parë.

33' Penallti për Teutën, Realdo Fili humbet rastin e arte dhe e nxjerr topin jashtë.

18' Te Partizani pretendojnë për penallti pas një devijimi në zonë të Filit, përsëritja i jep të drejtë arbitrit i cili vijoi lojën.

16' Devijimi i Mehmetit rrezikon autogolin për Partizanin.

1' Fillon ndeshja në kryeqytet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga