Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Partizani "harron" si fitohet, Teuta i merr pikë në "Niko Dovana"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Partizani "harron" si fitohet, Teuta i merr pikë në

PARTIZANI 1-1 TEUTA (Keko 75' / Peposhi 24')

Ndeshja mes Partizanit dhe Teutës, e cila ishte e prapambetur dhe e vlefshme për javën e parë të Superiores është mbyllur në barazim. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana”, përfundoi me rezultatin 1-1. Golin për Teutën e shënoi Peposhi, ndërsa për Partizanin ishte Keko që gjeti rrugën e rrjetës.

Me këtë barazim, Partizani mbetet në vendin e dytë me 30 pikë, ndërsa Teuta në vendin e fundit me 14 të tilla.

Kategoria Superiore: Java e Parë

Stadiumi: “Niko Dovana”

Arbitër: Olsion Yzeiraj

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Qirko, Hadroj, Sembene, Atanaskoski, Rrapaj, Mehmeti, Murataj, Taipi, Cara, Mba, Keko. Trajner: Arbër Abilaliaj

TEUTA: Dema, Kruja, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Karabeci, Daja, Beqja, Peposhi, Gjinollari, Daci. Trajner: Edi Martini

Komenti minutë pas minute:

90+4' Mbyllet sfida në barazim 1-1.

75' GOOOOL! Keko barazon shifrat. (VIDEO)

60' Albers Keko "fal" Teutën. Sulmuesi nuk shënon dot nga afër pikës së bardhë të penalltisë. (VIDEO)

46' Starton pjesa e dytë e ndeshjes.

45+2' Mbyllet pjesa e parë e sfidës. Teuta kryeson me rezultatin minimal 0-1.

37' Keidi Daci pranë golit, por topi shkon në shtyllë. (VIDEO)

24' GOOOOL! Peposhi kalon Teutën në avantazh. (VIDEO)

8' Teuta pranë golit me Dacin, por topi shkon në duart e Pano Qirkos. (VIDEO)

1’ Partizani dhe Teuta në kërkim të fitores, starton sfida në “Niko Dovana”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga