Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Gjesti i pakuptimtë i Sarrit, trajneri i Lazios: U keqkuptova

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gjesti i pakuptimtë i Sarrit, trajneri i Lazios: U keqkuptova

Lazio fitoi 2-0 sot kundër Veronës, ndeshje e vlefshme për Seria A. Por, veprimi i trajnerit Maurizio Sarri ka befasuar mbarë botën e futbollit. Tekniku i Lacios padyshim do të jetë subjekt i Komisionit të Disiplinës.

Pas ndeshjes ai ka folur për gazetarët duke treguar edhe arsyen e këtij veprimi të pakuptimtë. Trajneri i Lazios ka zbuluar se çfarë ka ndodhur duke thënë se kishte qenë një ngatërresë.

"Drejtorin Marroku e njoh prej shumë vitesh. M’u krijua përshtypja që më kishte thënë që të ulesha, ndaj edhe iu përgjigja. Por pastaj u sqaruam dhe qeshëm rreth këtij episodi. Ai më kishte thënë që të qetësohesha, jo që të ulesha”, kishte deklaruar tekniku i ekipit italian pas ndeshjes me Veronën.

[video width="640" height="360" mp4="https://newsport.al/wp-content/uploads/2022/09/sarrr.mp4"][/video]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga