Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Erald ÇINARI shkëlqen me dygolësh, fitojnë Shkëndija dhe Shkupi, Struga ndalet në barazim

Shkruar nga NEWSPORT

Është mbyllur ditën e sotme java e 21-të e kampionatit në Maqedoninë e Veriut. Ekipet shqiptare kanë dalë pa humbje nga kjo javë. Struga e vendit të parë bër një hap fals teksa u ndal në barazim pa gola ndaj Makedonija GP ndërsa dy ekipet e tjera, Shkupi dhe Shkëndija fituan ndeshjet e tyre përballë Rabotnickit dhe Akademija Pandev.

Kampionët në fuqi fituan 3-1 dhe afrohen me dy pikë nga kreu ndërsa Shkëndija fitoi 2-1 me dy golat të shënuara nga Erald Çinari. Tetovarët shkojnë në kuotën e 38 pikëve në vendin e tretë, 4 më pak se Shkupi dhe 5 nga Struga.

Golat e Çinarit:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga