Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Dinamo merr 3 pikë të arta, mposht Erzenin dhe kap 'Final Four'

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Dinamo merr 3 pikë të arta, mposht Erzenin dhe kap 'Final

Dinamo City 1-0 Erzeni

Superiore: Java 13

Stadiumi: Niko Dovana

Arbitër: Albert Doda

Formacionet zyrtare:

Dinamo City (4-3-3): Sali; Marku, Hoxha, Behiratche, Allmuça; Andoni, Goudiaby, Lorran; Zabërgja, Denisson, Vila. Trajner: Dritan Mehmeti

Erzeni (4-3-3): Hasanbelli; Osmanllari, Sadiki, Atanda, Peposhi; Karimanovic, Alba, Migone; Zeka, Meçja, Mihana. Trajner: Alfred Deliallisi

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

84’ Kaçorri gjen hapësirë në të djathtën dhe hyn në zonë duke gjuajtur fort, pa gjetur portën e Hasanbelli.

74' GOL! Dinamo kalon në avantazh me Rustem Hoxhën. (VIDEO)

64' Karton i kuq! Sodiq Atanda lë Erzenin me 10 lojtarë. (VIDEO)

50' Erzeni rrezikon me goditje dënimi, portieri Sali bën mrekullinë. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

33' Kundërsulm i Erzenit, aksion i rrjedhshëm para zonës dhe godet Kahrimanovic nga jashtë zone, por qendrore për (VIDEO)

20' Mihana 'fluturon' mbi mbrojtësit, por Sali i mohon golin dhe shpëton Dinamon. (VIDEO)

17' Kundërsulm i Erzenit me Zekën, sulmuesi tenton të driblojë, por bllokohet nga Behiratche.

5' Krosim i rrezikshëm drejt portës së Erzenit, del Hasanbelliu dhe pastron zonën.

1' Fillon ndeshja, ekipet kërkojnë fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga