Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Mungon vetëm firma, objektivi i Partizanit drejt rivalëve të kryeqytetit

Shkruar nga NEWSPORT
Mungon vetëm firma, objektivi i Partizanit drejt rivalëve të
Itodo Peter Mandela ne sfidën kundër Besës

Objektivi i Partizanit drejt rivalëve të kryeqytetit. Dinamo është shumë afër transferimit të Itodor Peter Mandela. Ky i fundit u shpall golashënuesi i Kategorisë së Parë, ku me fanelën e Luzit ia doli të shënonte 19 gola, duke fituar kështu “Këpucën e Artë”.

Sipas “Futbolli në Shqipëri” bëhet me dije se 20-vjeçari dhe “Blutë” po diskutojnë mes tyre detajet e fundit. Oferta e bërë nga drejtuesit e Dinamos ishte e parefuzueshme nga Luzit, teksa bëhet fjalë për një shifër të konsiderueshme.

Përveç Dinamos që do të “festonte” për transferimin e tij, pasi do të siguronte golat për sezonin e ardhshëm, festojnë edhe kavajasit. Këto të fundit përveç që mbushin ‘arkat” e klubit nga shitja e tij, por do të mbajnë edhe 50% të kartonit të lojtarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga