Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

E BUJSHME/ Nisin bisedimet, Elbasani gati të ‘rrëmbejë’ kampionin e Ilir Dajës

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Nisin bisedimet, Elbasani gati të
Armend Thaqi & Lorenc Trashi

Lorenc Trashi mund të rikthehet në “Abissnet Superiore”. Mbrojtësi i majtë që momentalisht është pjesë e kampionëve të Kosovës, Ballkanit, po mendon seriozisht rikthim në futbollin e Shqipërisë.

Skuadra që pritet të sjellë edhe një herë Trashin në Superiore është Elbasani. Klubi verdheblu ka nisur bisedimet me ish-mbrojtësin e Kombëtares shqiptare dhe Partizanit. Të dyja palët janë të hapura për bashkëpunim, teksa pritet që të arrihet akordi edhe për kushtet financiare.

Drejtuesit e Elbasanit e shohin kampionin e Ilir Dajës si përforcimin ideal për krahun e majtë të mbrojtjes. Por, pritet të shihet se ç’do të ndodhë në vijim, duke pasur parasysh që janë vetëm etapat e para të bisedimeve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga