Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U mposht në “Play-Off” nga Erzeni, Shpendi KUMBARÇE vendos për të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
U mposht në “Play-Off” nga Erzeni, Shpendi KUMBARÇE

Korabi këtë sezon arriti që nëpërmjet “Play-Off” të sfidonte Erzenin për një vend në Superiore, por u mposhtën nga shijakasit me shifrat 2-1.

Gjithsesi pavarësisht se nuk siguruan dot ngjitjen në elitë, drejtuesit e Korabit kanë vendosur t’i besojnë edhe sezonin e ardhshëm Shpendi Kurbarçes. Krerët e skuadrës dibrane nuk kanë duyshime te aftësitë e tekniikut  dhe do të vazhdojnë me të sërish projektin për të ardhmen.

Objektivi i Korabit do të jetë ngjitja në Superiore dhe këtë e ka konfirmuar edhe vetë trajneriu Kumbarçe në një intervistë për shtypin e shkruar. Tashmë nuk mbetet gjë tjetër evçse të nisë nga puna dhe të përforcojë skuadrën aty ku alternativat mungojnë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga