Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sot kombëtarja shqiptare zbret në fushë, vajzat kuqezi sfidojnë Hungarinë për Ligën e Kombeve

Shkruar nga NEWSPORT
Sot kombëtarja shqiptare zbret në fushë, vajzat kuqezi

Armir Grimaj ka familjaritet me vajzat. Është përherë mes tyre duke i përshëndetur, pyetur për eksperiencat, dhe duke i trajnuar.

Janë në Shkodër. Pikërisht në stadiumin “Loro Boriçi” sot vajzat e kombëtares shqiptare nisin rrugëtimin për ndeshjen e parë kundër Hungarisë, e vlefshme për Ligën e kombeve.

Që prej të hënës vajzat stërviten së bashku. Grupi është kompakt, me dy afrime të reja. FSHF ka bërë thirrje që të gjithë tifozët, e vecanërisht publiku shkodran të jetë në stadium. Hyrja është falas. Në këtë kohë emocionesh kuqezi, ku kombëtarja e meshkujve është duke korrur suksese dhe duke vendosur edhe rekorde të reja në klasifikimin e UEFA.

Sot është dita e vajzave, dhe të gjithë duhet të kthejnë sytë në stadiumin Loro Boriçi. Të mbështesin kombëtaren e tyre.

Liga e Kombeve

Grupi B1

Irlandë

Irlandë e Veriut

Hungari

Shqipëri

Grupi B2

Finlandë

Rumani

Sllovaki

Kroaci

Grupi B3

Poloni

Serbi

Ukrainë

Greqi

Grupi B4

Çeki

Slloveni

Bosnje Hercegovinë

Bjellorusi

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga