Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Sonte ceremonia e “Topit të Artë”, Karim Benzema s’njeh rivalë

Shkruar nga NEWSPORT

Ceremonia e dhënies së Topit të Artë do të zhvillohet sonte në orën 20:00 në “Theatre du Chatalet” në Paris. Benzema shihet si fituesi i padiskutueshëm i çmimit që për momentin mbahet nga Lionel Messi që do sido që të shkojë ceremonia, do të shkurorëzohet pasi argjentinasi nuk është as në listën me 30 emrat final.

Benzema ka qenë i jashtëzakonshëm me Real Maddrid sezonin e fundit teksa 42 golat e tij udhëhoqën madrilenët drejt fitimit të tre trofeve, Superkupa e Spanjës, La Liga dhe Champions League. Në listë figurojnë edhe mera të tjerë si Vinicus, Courtois, Mbappe, Lewandowski, Salah, De Bruyne etj por fituesi nuk do shumë mend për t’u gjetur pasi Karim Benzema “pushtoi” futbollin në sezonin e fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga