Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Play-Off” plot surpriza në Conference, Partizani, Ballkani dhe Struga rrezikojnë kundërshtarët e turit të parë

Shkruar nga NEWSPORT
“Play-Off” plot surpriza në Conference, Partizani, Ballkani dhe

Partizani është 180 minuta larg “Play-Off” të Conference League. Demat do të sfidojnë Valmieran në turin e tretë të këtij kompeticioni dhe nëse arrijnë të kualifikohen në “Play-Off” atëherë goglat mund të jenë plot surpriza.

Gjithashtu e njëjta gjë edhe për Ballkanin nëse arrin të prekë “Play-off” apo dhe për Strugën. Janë mësuar edhe kundërshtarët e mundshëm të 3 skuadrave shqiptare. Fati mund të përsërisë sfidat e turit të parë për të 3-ja ekipet.

Në këtë fazë janë Bate Borisov, Ludogorets dhe Zalgiris, të treja skuadrat që eleminuan Partizanit, Ballkanin dhe Strugën nga Champions League. Goglat mund t’i vënë sërish përballë njëra-tjetrës në këtë fazë. Shorti për këtë fazë do të hidhet ditën e hënë më 7 gusht.

Kundërshtarët e mundshëm të Partizanit, Ballkanit dhe Strugës nëse arrijnë në “Play-Off”:

Zalgiris - BK Haken

Karabak - HJK Helsinki

Zrinjski Mostar - Breidablik

Sherif Tiraspol - BATE Borisov

Astana - Ludogorets

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga