Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Partizani “karikohet” përpara Erzenit, lajme të mira për të kuqtë

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani “karikohet” përpara Erzenit, lajme të mira

Partizani po kalon një formë të mirë, ku në 3 javë numëron pikë të plota duke kryesuar e qetë renditjen. Përgatitjet vijojnë intensivisht për sfidën ndaj Erzenit që në këtë kampionat nuk njeh humbje. Lajm i mirë ka ardhur për të kuqt, pasi në stërvitje janë rikthyer Marcelino Preka dhe Da Silva.

Të dy lojtarët kanë lënë pas dëmtimin dhe janë stërvitur normalisht me ekipin. Dyshja është e gatshme për sfidën ndaj Erzenit, por mbetet në dyshim aktivizimi i tyre nga minuta e parë. Masnga Matondo dhe Ëngjëll Hoti janë stërvitur individualisht. Shqetësimi në gju për Romeron ka kaluar lehtë dhe është stërvitur normalisht me pjesën tjetër të ekipit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga