Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Njëmbëdhjetë ekipet që vazhdojnë rrugëtimin në Europian

Shkruar nga NEWSPORT
Njëmbëdhjetë ekipet që vazhdojnë rrugëtimin

Me përfundimin e ndeshjeve në Grupin C, janë mësuar emrat e shumë ekipeve që kanë siguruar kualifikimin më  tutje. Këto janë ekipet që kanë siguruar plasmanin tutje nga dy pozitat e para deri tani:

Franca e Zvicra – Grupi A

Uellsi e Anglia – Grupi B

Gjermania e Polonia – Grupi C

Spanja  – Grupi D

Italia – Grupi E

Ekipet e tjera që kanë grumbulluar pikë mjaftueshëm sa për t’u futur në mesin e katër ekipeve nga pozicionet e treta të të gjitha grupeve janë: Sllovakia, Kroacia dhe Hungaria.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga