Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

LUSHNJA siguron mbijetesën, mposht VALBONËN në "Play-Out" dhe qëndron në Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
LUSHNJA siguron mbijetesën, mposht VALBONËN në

Lushnja 1-0 Valbona (Pepa 20')

Lushnja arrin të sigurojë edhe për një sezon tjetër qëndrimin në Kategorinë e Parë. Goli i Brunild Pepës në pjesën e parë mjaftoi për të fituar minimalisht ndaj Valbonës në Elbasan Arena dhe fiton kështu finalen e Play-Out duke siguruar mbijetesën.

Play-Out: Kategoria e Parë

Stadiumi: Elbasan Arena

Gjyqtar: Kridens Meta

FORMACIONET ZYRTARE:

LUSHNJA: Kaloshi, Levendi, Ruço, Samake, Magani, Kananaj, Basha, Andoni, Camko, Selita, Pepa. Trajner: Klevis Dalipi

VALBONA: Braho, Mashi, Rosaj, Balla, Gjonaj, Punavija, Mziu, Farruku, Sefgjinaj, Jaupaj, Çutra. Trajner. Gazmir Fuçija

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga