Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lajmi i fundit/ Tirana dhe Muzaka në gjyq për divorcin, ja çfarë përcaktohet

Shkruar nga NEWSPORT
Lajmi i fundit/ Tirana dhe Muzaka në gjyq për divorcin, ja

Pas dy seancave të dështuara për pajtimin mes Tiranës dhe futbollistit Gjergji Muzaka do të nisë proçesi gjyqësor. Burime për newsport.al bëjnë të ditur se nesër do të nisë proçesi gjyqësor në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve pranë Federatës Shqiptare të Futbollit.

Gjergji Muzaka pretendon të marrë 14 rroga ndërkohë që Tirana mbrohet me argumenta të bazuar mbi klauzolat që lojtari ka në rast dëmtimesh. Palët nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe çështja tani do ti kaloj organit gjyqësor që do të japë një verdikt final për prishjen e parakohshme të kontratës.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga