Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

ZYRTARE/ Një goditje për Superiore, klubi i Kategorisë së Parë firmos me ish-kampionin e Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Një goditje për Superiore, klubi i Kategorisë së
Partizani kampion 2018-2019

Dashamir Xhika është futbollisti më i ri i Ilirisë. Klubi nga Fushë Kruja ka zyrtarizuar firmën me portierin me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“KF ILIRIA njofton se eshte arritur marreveshja me portierin e njohur Dashamir Xhika. Shum vite pjese e superliges shqiptare dhe shpallur kampion i Shqiperise ne vitin 2019. Shpresojme me eksperiencen e tij ne superlige do e ndihmoj ekipin tone drejt arritjes se objektivit. I urojme mireseardhjen dhe sa me shume suksese”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Xhika është një gardian me eksperiencë në futbollin shqiptar ku ka provuar disa skuadra, së fundmi Erzenin. Dikur pjesë e Partizanit me të cilët fitoi edhe titullin kampion para 5 vitesh, Xhika do t’i japë një dorë Ilirisë në objektivat e saj për t’u ngjitur në elitën e futbollit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KF Iliria (@kfiliria.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga