Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Vlerësim maksimal nga FSHF, mësoni arbitrat e Lushnja-Iliria dhe Besa-Luftëtari

Shkruar nga NEWSPORT
Vlerësim maksimal nga FSHF, mësoni arbitrat e Lushnja-Iliria dhe
Fotomontazh/ Arbitrat e ndeshjes

Kategoria e Parë do të zhvillojë finalet e Play-Out ditën e sotme në orën 15:00. Katër ekipe zbresin në fushën e lojës për të luftuar për dy biletat e fundit.

Besa dhe Lushnja do të luajnë gjithçka për gjithçka, për të shpëtuar sezonin e tyre e për të siguruar mbijetesën në këtë kategori. Nga ana tjetër, Luftëtari e Iliria vijnë pas një sezoni të mirë, por pa ia dalë të sigurojnë direkt ngjithen.

Sfida mes kavajasve dhe gjirokastritëve do të luhet në Vlorë, në stadiumin “Flamurtari”, ndërsa ajo mes lagunarëve dhe Ilirisë në Rrogozhinë tek Arena Egnatia. Më poshtë do të njiheni me arbitrat që do të gjykojnë në këto dy sfida mjaft interesante.

Lushnja-Iliria

Arbitër kryesor: Enea Jorgji

Asistent 1: Emigers Ganxhi

Asistent 2: Ani Koçiaj

Arbitër i 4: Silvio Dyrmishi

Besa – Luftëtari

Arbitër kryesor: Olsid Ferataj

Asistent 1: Ilir Tartaraj

Asistent 2: Nuri Rrapaj

Arbitër i 4: Ermis Çelaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga