Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

KATEGORIA E PARË/ Ndalen “big”-ët, Kastrioti dhe Lushnja i largohen “Play-Out”-it (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E PARË/ Ndalen “big”-ët, Kastrioti dhe Lushnja i
Kategoria e Pare

Kategoria e Parë: Java e 30-të

Kategoria e Parë ka mbyllur ndeshjet e javës së 30-të të saj. Rezultate të rëndësishme janë siguruar nga ekipet pas 90-të minutave. Kështu Bylisi është mposhtur me “poker” nga Apolonia, me fierakët që triumfojnë në shtëpi 4-1. Ballshiotët kështu bëjnë një hap fals në garën për titullin kampion në Kategorinë e Parë.

As Elbasani nuk ia ka dalë të fitojë në Vlorë. Skuadar e Nevim Dedes ka barazuar 2-2 me Flamurtarin në një sfidë spektakolare mes tyre, me ekipet që ndajnë kështu nga një pikë.

Vora ka triumfuar 3-0 ndaj Tomorit, ndërsa Lushnja ka siguruar 3 pikët pasi ka mbposhtur 2-0 ekipin e Besës. Një fitore të të rëndësishme ka marrë edhe Kastrioti, me krutanët që kanë triumfuar 3-1 ndaj Burrelit.

Ndeshjet dhe rezultatet:

APOLONIA – BYLYS 4 – 1 (Umejiego 44', Trifoni 64', Maksuti 70', Omeri 87')

Goli i Umejiego

Goli i Trifonit

Goli i Maksutit

FLAMURTARI – ELBASANI 2 – 2 (Shkurtaj 37', Frashëri 74'/ Lila 24', K.Kasa 76') 

Goli i Lilës

Goli i Shkurtajt

Goli i Frasherit

Goli i K.Kasas

Goli i Kibe

KASTRIOTI – BURRELI 2 – 1 (Kapllani 72', Mehmeti 64')

LUSHNJA – BESA 2 – 0 (Murati 64', )

VORA – TOMORI 3 – 0 (Tabaku 62', Rabotsha 72', Prengaj 90+3')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga