Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KATEGORIA I

Elbasani zyrtarisht kampion i Kategorisë së Parë, verdheblutë mposhtin me ‘Manita’ Tomorin

Shkruar nga NEWSPORT
Elbasani zyrtarisht kampion i Kategorisë së Parë,
Elbasani

Elbasani është zyrtarisht skuadra kampione e Kategorisë së Parë në sezonin 2023-2024.

Verdheblutë mposhtën sot Tomorin në Elbasan Arena me rezultatin e thellë 5-0 dhe sigurojnë matematikisht vendin e parë pas ndalesës së Bylisit.

Lleshi ishte heroi i ndeshjes së sotme teksa shënoi një ‘Hat-Trick’, ndërsa dy golat e tjerë u shënuan nga Bedri Greca dhe Bobby Clement.

Ndeshja e rradhës për elbasanasit është ndaj Bylisit në Ballsh, por do të jetë thjeshtë për statistika.

ELBASANI 5-0 TOMORI
(Lleshi 35′, 45’+1′, 57’, Greca 48’, Clement 90’)

Formacionet zyrtare:
ELBASANI:
Totoshi, Zaimi, Pere, Gava, Kurti, K. Kasa, A. Kasa, Hasani, Greca, Hoxhaj, Lleshi. Trajner: N. Dede
TOMORI: Zama, Baruti, Çaço, Pasmaçiu, Kasmollari, Hysolli, Gjoni, Arbri, Kumani, Hyseni, Oshafi. Trajner: L. Hadaj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga