Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Valbona dhe Besëlidhja nuk 'falin', Iliria mposht Gramshin, 12 gola në 5 ndeshje (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Valbona dhe Besëlidhja nuk 'falin', Iliria

Kategoria e Dytë/ Grupi A: Java 7

Kategoria e Dytë do të hapë ditën e sotme javën e 7-të të kampionatit me Grupin A që zbret i pari në fushën e lojës. 10 ekipe do të përballen në 5 sfidat e orës 13:30, secila me objektiva të ndryshme.

Valbona kërko ntë vijojë ecurinë perfekte me 100% fitore teksa pret Sopotin në shtëpi, ndërsa Iliria – Gramshi mund të quhet ndeshja e ditës me dy ekipet që duelojnë ngushtë si në fushë, ashtu edhe në renditje.

Besëlidhja – Veleçiku është një ndeshje e cila gjithashtu ka shkëndija brenda me 2 ekipet që kërkojnë patjetër fitoren dhe asnjë rezultat tjetër. Sfidat e tjera janë Albanët – Shënkolli dhe Naftëtari – Adriatiku.

Rezultatet:

Valbona 2–1 Sopoti (Mashi 13', Kovaçi 20' / Rreshka 56')

Albanët 0–1 Shënkolli (Lleshi 13')

Iliria 2–0 Gramshi (Llanaj 31', Kallaku 38')

Naftëtari 1–1 Adriatiku (Karakashi 17' / Lala 74')

Besëlidhja 3–1 Veleçiku (Danaj 17', Marku 63', Musaraj 87' / Shekaj 50')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga