Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ “Poker” golash në Devoll, Pogradeci “likuidon” Turbinën (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ “Poker” golash në Devoll, Pogradeci

Janë mbyllur 5 ndeshjet e Kategorisë së Dytë, teksa ekipet e grupin B zhvilluan mes tyre sfidat e javës së 10-të. 12 gola në 5 ndeshje janë shënuar në fund të 90-të minutave.

Pogradeci ka marrë një fitore të rëndësishme, teksa ka mposhtur 3-2 Turbinën. Ka triumfuar gjithashtu edhe Luftëtari ndaj Butrintit me shifrat 1-0. Me këtë rezultat ka fituar edhe Oriku ndaj Këlcyrës.

Ndërkohë është mbyllur në barazim 2-2 përballja mes Labërisë dhe Devollit.  Shkumbinit fitoi 1-0 ndaj Maliqit.

Ndeshjet dhe rezultatet:

DEVOLLI - LABËRIA 2 - 2  (Godday 7', Dos Santos 76'/  Camargo Silva 46', Kamberaj 69')

LUFTËTARI - BUTRINTI 1 - 0 (Camara 10')

TURBINA - POGRADECI 2 - 3 (Karaj 55', Hysa 65'/ Topllari 23', Myslimi 45', Alillari 59')

SHKUMBINI - MALIQI 1 - 0

KËLCYRA - ORIKU 0 - 1 (Korreshi 54')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga