Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci e Besëlidhja nuk falin, fitojnë edhe Turbina e Butrinti (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Pogradeci e Besëlidhja nuk falin, fitojnë edhe

Kategoria e Dytë/ Java 9

Kategoria e Dytë luajti edhe ndeshjet e fundit të javës së 9-të ditën e sotme në orën 13:30. Rezultate interesante dhe gola me shumicë janë ato që ofrohen çdo javë nga kjo kategori.

Pogradeci e Besëlidhja nuk falin teksa bëjnë detyrën duke mposhtur me goleadë Adriatikun dhe Devollin. Fitore morën edhe Butrinti me Turbinën e Shkumbinin, ndërsa Veleçiku – Tërbuni u ndanë në barazim.

Rezultatet dhe golashënuesit:

Grupi A

Besëlidhja 4–0 Adriatiku

(Musaraj 5', 45', Gjikolaj 17', Marku 22')

Veleçiku 1–1 Tërbuni

(Banushaj 79' / Gjini 28')

Grupi B

Devolli 0–6 Pogradeci

(Myslimi 2', 10', Topllari 4', 20', Kazeem 47', Sulka 90')

Delvina 1–3 Butrinti

(Gjeci 40' / Rodrigues 33', Kolonja 41', 51')

Turbina 3–1 Maliqi

(Hysa 56', 59', 83' / Ferhati 48')

Këlcyra 0–1 Shkumbini

(Malaj 60')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga