Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Formacioni i vitit, FIFA zgjedh 11-shen më të mirë me surpriza në sulm

Shkruar nga NEWSPORT
Formacioni i vitit, FIFA zgjedh 11-shen më të mirë me surpriza

Po mbahet në Paris ceremonia e ndarjes së çmimeve nga FIFA për vitin 2022. Në këtë mbrëmje gala të dedikuar më të mirëve të futollit nuk kanë munguar yjet e sportit më popullor të planetit. Messi, Mbappe, Benzema apo Van Dijk janë të pranishëm në ceremoni.

FIFA ka vlerësuar 11-shen më të mirë të vitit. Formacioni më i mirë përmban ata që në një vit dhanë gjithçka për klubet e tyre dhe kombëtaret e tyre.

Formacioni i FIFA 2023 

Courtouis; Hakimi; Van Dijk; Cancelo; Modric, De Bruyne, Casemiro; Messi; Mbappe; Benzema; Haaland (3-3-4)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga