Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Finalja e prapambetur e mbijetesës me Kastriotin, Bylisi nuk dorëzohet: Deri në fund për të arritur qëllimin!

Shkruar nga NEWSPORT
Finalja e prapambetur e mbijetesës me Kastriotin, Bylisi nuk
Ditën e mërkurë në orën 15:00, do të luhet ndeshja e prapambetur e javës së 28-të mes Kastriotit dhe Bylisit në Elbasan Arena. Një finale për mbijetesë e cila luhet mes dy ekipeve të fundit në renditje. Një fitore e mundshme e ballshiotëve do të sillte rrëzimin thuajse të sigurtë të Kastrotit nga kategoria teksa do të ishte plot 7 pikë larg vendit të tetë që të mundëson të paktën Play Out-in ku kanë mbetur edhe 7 ndeshje nga përfundimi i kampionatit. Klubi i Bylisit ka nxjerrë një postim në rrjete sociale ku bëjnë njoftimin zyrtar rutinë të ndeshjes dhe shkruajnë se do të luftojnë deri në fund për objektivin final, mbijetesën: “Ndeshja e prapambetur do të luhet të mërkurën në “Elbasan Arena”! Deri në fund për të arritur qëllimin!”
 
View this post on Instagram
 

A post shared by FK BYLIS (@bylisal)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga