Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Derbi u lë “stafetën” 3 takimeve të tjera të Superiores, luhet në aksin Laç – Shkodër – Rrogozhinë

Shkruar nga NEWSPORT
Derbi u lë “stafetën” 3 takimeve të tjera të

Derbi ishte një spektakël i vërtetë, me Partizanin që arriti të përmbysje Tiranën me shifrat 2-1. Tashmë derbi i kryeqytetit i lë “stafetën” 3 takimeve të tjera të Superiores, të vlefshme për javën e 24-ë.

Do të luhet në dy orare të ndryshme në Laç – Shkodër dhe Rrogozhinë. Gjithçka do të startojë më përballjen mes Erzenit dhe Skënderbeut. Një duel mjaft i rëndësishëm për të dyja skuadrat që janë të “dënuara” vetëm për fitoren për t’iu larguar fundit të klasifikimit. Kjo sfidë do të luhet në “Egnatia Arena” në orën 13:30.

Paralelisht do të luhet edhe në Laç, ku skuadra e Mirel Josës pret Dinamon e Dritan Mehmetit. Kurbinasit do të synojnë vetëm 3 pikët në shtëpi për t’iu afruar akomë më shumë “Final – Four”, ndërsa nga krahu tjetër “Blutë” e Mehmetit duan vetë rezultat pozitiv për të “nxjerë” Tiranën nga “top-4”-shja.

Ndërkohë kjo javë do të mbyllet me supersfidën e “Loro Boriçit”. Dy skuadrat e momentit do të vihen përballë njëra – tjetrës në orën 17:00. Një ndeshje e gjitha për t’u shijuar, ku si shkodranët ashtu edhe rrogozhinasit kërkojnë 3 pikët për të “blinduar” pozitat e tyre në klasifikim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga