Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dede dhe Devolli gradojnë titullarët, formacionet zyrtare në Dinamo – Turbina

Shkruar nga NEWSPORT
Dede dhe Devolli gradojnë titullarët, formacionet zyrtare në

Dinamo pret Turbinën në Selman Stërmasi në orën 13:00 për javën e nëntë të Kategorisë së Parë. Blutë janë të detyruar të fitojnë për t’u rikthyer te rezultatet pozitive pas humbjes me Flmaurtarin dhe barazimit me Korabin, dy rivalë direkt për titullin.

Turbina nga ana tjetër kërkon të përfitojë nga momenti negativ i bluve dhe me moralin e lartë pas fitores 3-0 me Turbinën, do të tentojë të marrë një rezultat pozitiv në kryeqytet. Trajnerët Dede dhe Devolli kanë përzgjedhru titullarët e kësaj sfide.

Formacionet Zyrtare:

DINAMO (4-3-3) – Bakaj; Fetaj, Dickson, Imami, Allmuça; Diogo, Daja, Perloshi; Danas, Marku, Denisson. Trajner: Nevil Dede

TURBINA (4-3-3) – Laroshi; Buxhelaj, Zaimi, Ngjela, Isha; Jusuf, Hyska, Zani; Dezhgiu, Ahanonu, Gonzalez. Trajner: Bledar Devolli

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga