Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

Gjimshiti e bëri krenar në Dublin, Armand Duka: Sezon fantastik, uroj të vazhdojë dhe në Europian

Shkruar nga NEWSPORT
Gjimshiti e bëri krenar në Dublin, Armand Duka: Sezon fantastik, uroj
 

Berat Gjimshiti ia doli të fitojë Europa League me Atalantën, duke mposhtur 3-0 Bayer Leverkusen. I pranishëm në Dublin ku u mbajt finalja ishte dhe Presidenti i FSHF-së Armand Duka.

Numri 1 i federatës shqiptare ka shprehur krenari për Gjimshitin pas ndeshjes. Presidenti Duka e mbyll duke i uruar suksese dhe në Europianin kapitenit Berat Gjimshiti.

Postimi i Presidentit Armand Duka:

"Çfarë krenarie kur sheh kapitenin tonë, Berat Gjimshitin, të triumfojë në UEFA Europa League dhe ta çojë lart trofeun edhe si kapiten i Atalantës!

Urime Berat, urime Atalanta! Një sezon fantastik, që uroj të vazhdojë edhe me Kombëtaren në Europian!"

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga