Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

ZYRTARE/ ‘Virusi’ i shkarkimeve prek Vllazninë, largohet Migen Memelli

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ ‘Virusi’ i shkarkimeve prek Vllazninë, largohet Migen

Migen Memelli nuk është më trajneri i Vllaznisë. Lajmin e bën të ditur vetë klubi shkodran me një postim në rrjete sociale ku njoftojnë shkarkimin nga detyra të teknikut.

-KOMUNIKATA PËR SHTYP-

“Klubi i Futbollit Vllaznia njofton ndërprerjen me mirëkuptim të dy palëve marrëveshjen me trajnerin Migen Memelli. Falenderojmë trajnerin për gjithë kontributin e dhënë gjatë kësaj periudhe nën drejtimin e Vllaznisë. Pavarësisht pozicionit jo të mire të renditjes aktuale te ekipit tonë, ne vlerësojmë maksimalisht përpjekjet, ndershmërinë, integritetin e trajnerit Memelli dhe i urojmë suksese në karrierën e tij të ardhshme.”

Memelli në 10 ndeshje këtë sezon në drejtimin e kuqebluve arriti të grumbullonte vetëm 12 pikë me Vllazninë që gjendet në vendin e 7-të të renditjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga